אם גם לכם יש רגעים בלתי נשכחים שהייתם רוצים להציג לראווה בבית או להעניק כמתנה לחבר יקר, אך לא בטוחים לגמרי כיצד עובד כל התהליך – המדריך הבא הוא בדיוק בשבילכם.
במדריך שלפניכם תלמדו בדיוק מה אפשר ואי אפשר לעשות עם הדפסת קנבס, מהן אפשרויות ההדפסה השונות, מהו התהליך (כולל זמן, מחירים ושלבי הדפסה) ועוד.

אילו שימושים ניתן לעשות עם תמונת קנבס?

 • הדפסת תמונות משפחתיות ותליתן בבית
 • הדפסת תמונות דקורטיביות לקישוט ועיצוב הבית
 • מתנת יום הולדת לחבר או לקרוב משפחה
 • מתנת יום נישואים
 • מתנת יום אהבה
 • הדפסת תמונות אומנותיות לשם תצוגה ומכירה

היכן ניתן להדפיס תמונה על קנבס?

כמו בפיתוח תמונות או הדפסת תמונות על חולצות, ספלים וחפצים אחרים, הדפסת תמונות על בד קנבס מתבצעת בחנויות ובמפעלים מיועדים. האינטרנט מלא אתרים המציעים את השירות וכמעט בכל עיר אפשר למצוא לפחות מקום אחד אשר יבצע את ההדפסה.

אם אחד מחבריכם או מקרובי משפחתיכם ביצע בעבר הדפסה מוצלחת, הוא המקור הטוב ביותר עבורכם למציאת מקום דפוס איכותי. מדובר באדם שאתם סומכים עליו ואפילו טוב יותר – אתם יכולים להגיע לביתו ולראות בעצמם את המוצר הסופי. אתרים בעלי חוות דעת חיוביות הם לדוגמה: אתר מסגרת – עם מעל 1,700 חוות דעת חיוביות, אתר פיקפונג ופוטו קנבס, בעלי מחירים אטרקטיביים במיוחד.

 

אם אתם לא מכירים אף אחד בעל ניסיון בתחום, אל חשש. קיימים מגוון פורומים וחוות דעת שונות כמעט על כל מקום דפוס – פורום מצוין ליעוץ בנושא הוא היועצים. בנוסף, ניתן להתייעץ עם משתמשים ממגוון הרשתות החברתיות עד למציאת המקום המושלם – לדוגמה: אם נוח לכם להתנהל בפייסבוק, מומלץ לפנות אל קבוצת הפייסבוק העירונית שלכם או אל קבוצת הפייסבוק "חובבי צילום" – בהן המשתמשים בעלי הניסיון יוכלו להמליץ לכם על המקומות הטובים ביותר להדפסה.

 

אם לא תבצעו את המחקר הראשוני או תיגשו למקום הראשון שתתקלו בו – אתם מסתכנים בעבודה לא מקצועית, זאת אומרת – בד קנבס לא איכותי, הדפסה חובבנית שעלולה לצאת "מרוחה", דהויה או מלאת פיקסלים, מסגרת עקומה ושירות מאכזב.

מהן אפשרויות ההדפסה?

 • תמונת קנבס יחידה

תיאור : תמונת קנבס אחת, עליה מדפיסים את התמונה הרצויה. התמונה יכולה להגיע בגדלים שונים ולהיתלות כמעט בכל מקום בבית.

גודל : יכולה להגיע בכל גודל, מ- 30X30 עד 150X100 (הגדלים המצוינים הם הנפוצים ביותר, אך כמובן שניתן להשיג תמונות גם בגדלים קטנים או גדולים יותר)

אפשרויות הדפסה מומלצות : ניתן להדפיס גם תמונות אישיות של בני משפחה וחברים וגם תמונות דקורטיביות של נופים, חיות, פרחים וכדומה.

שימושים : אפשר לתת כמתנה, לתלות באופן דקורטיבי בכל אזורי הבית או להדפיס לשם הצגה בתערוכה.

 

 • קנבס על חבל

תיאור : מספר תמונות קנבס קטנות, התלויות אחת מעל השנייה ומחוברות באמצעות חבל דק. לרוב נתלות באזורי מעבר אך מתאימות גם לפינות או למרכז הקיר.

גודל : התמונות מודפסות לרוב על מסגרות קנבס קטנות, בין 30X30 ל- 40X40. לא נהוג להדפיס קנבס על חבל במסגרות גדולות יותר, אך האפשרות קיימת.

אפשרויות הדפסה מומלצות : אם מדובר בתמונות אישיות: ניתן להדפיס תמונה לכל ילד בבית, מספר תמונות של אותו ילד או תמונה לכל בן בית. אם מדובר בתמונות דקורטיביות: ניתן להדפיס תמונות פרחים בצבעים שונים, נופים בגוונים שונים או פריטים בעלי צבעים המתאימים לחדר.

שימושים : אפשר לתת כמתנה או לתלות באופן דקורטיבי בכל אזורי הבית.

 

 • 4 תמונות קנבס משלימות

תיאור : 4 תמונות קנבס קטנות, התלויות במרווחים קטנים האחת מהשנייה ומשלימות לריבוע.

גודל : על התמונות לא להיות גדולות מדי, כך שהן שכאשר יחברו את ארבעתן יחד, תיווצר אשליה של תמונה אחת גדולה/בינונית. בין 20X20 ל- 35X35.

אפשרויות הדפסה מומלצות : אפשרויות ההדפסה זהות לאפשרויות הקנבס על חבל ובנוסף ניתן לחלק תמונה אחת ל- 4 ולהדפיס כל חלק על תמונה קטנה אחת. בסיום התליה ארבעת התמונות יראו כמו תמונה אחת, אך עם רווח קטן בין כל חלק.

שימושים : מתאים לתערוכות וגם לעיצוב הבית.

 

 • ·פסיפס תמונות

תיאור : תמונת קנבס יחידה, אשר מודפסות עליה מספר תמונות שונות. מספר התמונות עשוי לנוע בין 5 ל- 100 תמונות, כשככול שהכמות גדלה גודל התמונה קטן.

גודל : התמונה יכולה להגיע במגוון גדלים, אך מומלץ לבחור במסגרת גדולה במידה שאתם מעוניינים בכמות תמונות גדולה, כדי שכולן יהיו ברורות ונראות לעין.

אפשרויות הדפסה מומלצות : עשרות רגעים של אדם או של משפחה, מקובצים ומשובצים במקום אחד. תמונת הפסיפס מציגה מגוון תמונות ולרוב מחמיאה יותר לאנשים – אך ניתן גם לבחור בתמונות של פרחים או פריטים צבעוניים אחרים.

שימושים : תמונת פסיפס מתאימה בעיקר כמתנה ליום הולדת, יום נישואים או ליום האהבה, אך גם למשפחות המעוניינות להציג רגעים מיוחדים על קיר הסלון.

כיצד מתבצע תהליך ההדפסה?

את התהליך מומלץ לעשות אצל חברת הדפסה מקצועית, אשר לא תתפשר על המוצר הסופי ותעניק שירות אדיב וחומרים איכותיים.
קיימות מספר דרכים להדפיס תמונה על קנבס, אך לרוב יכללו את השלבים הבאים:

 

 • עריכה – לפני שמתחילים את תהליך ההדפסה, יש לעבור על התמונה הרצויה ולבחון האם היא מתאימה להדפסה והאם הרזולוציה שלה ברמה איכותית מספיק להדפסה. במידה שיש צורך בתיקונים, החברה עושה שימוש בתוכנת עריכה דיגיטלית המסוגלת לתקן צבעים, אור וצורות, ולבצע התאמה לקראת ההדפסה על בד הקנבס. אם התמונה אינה איכותית, מומלץ להיעזר בשירותם של אנשי מקצוע לתיקון והתאמת התמונה או לבחור בתמונה איכותית יותר.
 • הדפסה – לאחר שווידאנו כי התמונה מותאמת לקנבס מבחינת גודל, רזולוציה וצבעים, הגיע הזמן להדפיס אותה על הקנבס. ההדפסה עצמה נעשית באמצעות מדפסת דיגיטלית מיוחד, אשר מרססת את הצבעים עד שנוצרת התמונה הרצויה. מדפסת איכותית תדפיס תמונות יפות ופרופורציונאלית, בעוד מדפסת זולה עלולה להדפיס תמונות ברזולוציה נמוכה, אשר לא מתאימות לגודל הבד.
 • מתיחה – לאחר שהתמונה הודפסה כראוי על הבד, כעת יש למתוח אותה על מסגרת עץ בגודל מתאים, כדי ליצור את צורת התמונה. בשלב זה ניתן להחליט האם אתם מעוניינים להעניק מראה אין סופי לתמונה ולמתוח אותה עד קצוות הקנבס או אולי להוסיף גם מסגרת חיצונית.
 • ציפוי – לא כל חברה מבצעת את שלב הציפוי, אך הוא מומלץ ויצביע על בית עסק מקצועי. בשלב זה מורחים לכה מיוחדת על גבי תמונת הקנבס המתוחה, כדי לחזק אותה ולשמור עליה מנזק ולכלוך.

 

תוך כמה זמן יכולה להיות לי תמונה מודפסת על קנבס?

 

זמן ההדפסה תלוי לרוב משתנה מתמונה לתמונה, אך לרוב נע בין יום לשלושה ימי עסקים. אם נדרש משלוח מיוחד, ייתכן ותוכלו לקבל את התמונה רק לאחר 7 ימי עסקים. חברות מסוימות מציעות ייצור אקספרס בתוספת תשלום, הכוללות ייצור בתוך 24 שעות ומשלוח בדואר שליחים (בד"כ לוקח עד 24 שעות נוספות).

כמה עולה להדפיס את התמונה?

מחיר הדפסת תמונה משתנה מחברה לחברה, אך בעיקר תלוי בגודל התמונה, בסוג שלה ובתוספות מיוחדות.

גודל טווח מחירים  (לתמונה בודדת)
30X30 50-80 ₪
40X30 60-95 ₪
50X50 80-130 ₪
60X40 90-140 ₪
50X70 100-180 ₪
60X80 150-200 ₪
60X90 130-330 ₪
100X100 300-350 ₪
100X150 350-450 ₪

 

 

 

 

 

 

חשוב לציין כי מרבית העסקים לא מחשבים במחיר את המשלוח, אותו מוסיפים בנפרד במידת הצורך.

תוספות:

תוספת טווח מחירים  (לתמונה בודדת)
עריכה ועיצוב גרפי 100-400 ₪
עיטוף 10% מהמחיר
משלוח 40-60 ₪
כיתוב 25-50 ₪

האם ניתן להדפיס כל תמונה על קנבס?

כן, כל עוד היא איכותית מספיק. כל עוד התמונה היא באיכות הנדרשת להדפסה, ניתן להדפיס תמונה כמעט מכל מקום: מהמחשב, מהפלאפון הנייד ואפילו מהאינסטגרם. בעולמנו המודרני מרבית המצלמות במכשירים הדיגיטליים הן איכותיות במיוחד, כך שרוב התמונות שהן יפיקו יהיו איכותיות מספיק להדפסה על קנבס.

דפס מומחה בתי דפוס
אורן חיים
אור-ניב.ר - לשכת שירות ודפוס

מנהל פורום בתי דפוס באתר

אנחנו הצוות יודעים לבצע את כל עבודות הדפוס שלכם, אצלנו תוכלו להשתמש בשירותי גרפיקה ועיצוב במידה ותצטרכו. תוכלו להדפיס נייר משרדית, ספרים קטלוגים מוצרי פירסום ועוד.

שאלות גולשים מהפורום בנושא הדפסה על קנבס

הדפסה על קנבס

ממליץ על שירות הדפסה על קנבס במרכז בקישור המצורף

הודעות בפורום פורום בתי דפוס 09/12/2019
מחפשת דפוס איכותי ביותר להדפסה על קאנבס

היי! אני מחפסת דפוס -עדיף בירושלים-להדפסה על קנבס-עבודות יודאיקה- ברמה גבוהה ביותר אשר משתמש בדיו פיגמנטי ארכיוני הטוב מסוגו- תקן דיג’יגרפי, אפסון אולטרא כרום K3. 054-953-7907-ברכה...

הודעות בפורום פורום בתי דפוס 13/02/2022
הדפסה על קנאבס

אני רוצה להדפיס מספר תמונות משפחתיות ולתלות על הקירות, האם עדיף להדפיס על קנבס או על קאפה?

הודעות בפורום פורום בתי דפוס 22/04/2020